Jak powstaje folia pre-stretch?
Folia pre-stretch to produkt, który powstaje poprzez rozciąganie wstępne do pożądanej grubości. Materiał posiada wiele zalet, które wpływają na jego popularność. Najważniejszą z nich jest to, że redukuje zużycie folii w trakcie owijania palet, pozwalając na zmniejszenie kosztów jednostkowego pakowania. Jak powstaje folia pre-stretch i jakie ma zalety?
Folia pre-stretch – jak powstaje?
Folia pre-stretch (folia wstępnie rozciągnięta) powstaje ze specjalnego tworzywa sztucznego w wyniku wylewania lub wydmuchu. Do produkcji stosuje się proces rozciągania folii stretch, aż do chwili, gdy uzyska daną grubość. Folia pre-stretch pomimo rozszerzania, wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością i odpornością na rozerwanie. Wynika to z dodatków – specjalnych domieszek, które stosuje się podczas produkcji. Folii nie rozciąga się już w trakcie pakowania produktu. Mimo że posiada cieńszą strukturę, to nie ma konieczności, aby owijać nią towary większą ilością warstw.
Przeczytaj również: Możliwości i zastosowania żurawi samojezdnych
Folia pre-stretch – jakie ma zalety?
Folia pre-stretch przede wszystkim dzięki swojemu niewielkiemu naciągnięciu pozwala uzyskać duże naprężenie. Zapewnia to stabilność załadunku w trakcie transportu. Dzięki tego typu materiałowi można obniżyć koszty związane z zabezpieczeniem palet nawet o 30-40%. Wymaga mniejszego wysiłku niezbędnego do naprawy folii, co ma korzystny wpływ na wydajność procesu pakowania. Profesjonalne firmy takie, jak producent folii stretch przedsiębiorstwo Vipak, korzystają z nowoczesnych technologii i oferują folie w zakładki na brzegach. Ich obecność zwiększa wytrzymałość mechaniczną materiału. Takie folie wyróżniają się zwiększoną wytrzymałością na rozerwanie.
Przeczytaj również: Jak przebiega transport pneumatyczny trocin?
Folie pre-stretch – czy warto je kupić?
Folia pre-stretch to doskonała alternatywa dla typowych folii stretch. Posiadają wyjątkową elastyczność i siłę retencji. W efekcie doskonale przylegają do zabezpieczanych produktów, ułatwiając ich transport i magazynowanie. Lekkość tych folii sprawia z kolei, że są niezwykle proste w użytkowaniu. Niska waga rolki powoduje, że mniej męczącym zajęciem jest proces wymiany folii maszynowej. Do zapakowania ładunków potrzeba zdecydowanie mniej siły i energii. Folie pre-stretch, mimo że są cieńsze od typowych odpowiedników, to ich siła naciągu jest znacznie wyższa od konwencjonalnych folii. Utrzymują swój naciąg nawet w trakcie silnych naprężeń produktów w trakcie transportu. Zapakowanie towarów na palecie za pomocą folii pre-stretch sprawia, że cała konstrukcja będzie stabilna, a ryzyko przesunięcia się produktów zminimalizowane
Przeczytaj również: Wykorzystanie dźwigów przy montażu konstrukcji stalowych
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana